Hakkında

Dr. Özcan KAYA
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı

31 Ocak 1983 tarihinde doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından 2001 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini 2007 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde yapmış ve 2013 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.İhtisas döneminde ABD nin önde gelen omurga kliniklerinden Thomas Jefferson University&Rothmann İnstitute de omurga cerrahisi gözlemci doktor olarak hasta muayenesi ve ameliyatlara katılmıştır.

Uzmanlık eğitimi sonrasında, 2013-2015 yılları arasında İstanbul Arnavutköy Devlet Hastanesinde devlet hizmet yükümlülüğünü yerine getirdikten sonra 1 yıl  İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde İstanbul Skolyoz ve Omurga Cerrahisi ekibinde clinical fellow olarak çalışmıştır. Mesleki çalışmalarına şu anda ise Biruni Üniversite Hastanesi’nde hastalarını kabul etmektedir,

Genel Ortopedi ve Travmatoloji alanlarından özellikle omurga cerrahisi, kırıklar,protez cerrahisi ,ayak şekil bozuklukları ve boy uzatma gibi konular mesleki pratiğinin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır.